+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Bezpieczeństwo w sieci

Konferencja - Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni Kraków

13/04/2016

Konferencja - Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni Kraków

W dniu 13 kwietnia 2016 r. w siedzibie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyła się konferencja zorganizowana przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej oraz Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego pt. „Wspieranie przedsiębiorstw i instytucji w zakresie najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym oraz bezpieczeństwem transakcji w gospodarce wolnorynkowej”. Podczas konferencji konferencji  przedstawiliśmy zasady bezpiecznego wykorzystywania sieci Internet w działalności gospodarczej. Najważniejszym przesłaniem spotkania było uświadomienie jego uczestnikom, że warunkiem efektywnego wykorzystania cyberprzestrzeni w działalności gospodarczej jest posiadanie stale doskonalonych kompetencji i narzędzi zapewniających bezpieczeństwo jej prowadzenia.

Dariusz Łydziński opowiedział uczestnikom konferencji, jak zaplanować i wdrożyć dobre praktyki zapobiegania nadużyciom teleinformatycznym w organizacji. W swoim wystąpieniu podpowiadał, jak identyfikować zagrożenia pochodzące z cyberprzestrzeni oraz jak reagować na incydenty naruszenia bezpieczeństwa teleinformatycznej infrastruktury. Na konkretnych przykładach pokazał, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa informacji i systemów do ich przetwarzania nie jest skomplikowana technologia, lecz czynnik ludzki. Położył nacisk na konieczność uświadomienia pracownikom wartości informacji, jakimi dysponują oni sami i jakie pracodawca powierza im do przetwarzania, by mogli realizować swoje zawodowe zadania. Równoważnym, jeśli nie ważniejszym, według prelegenta, elementem bezpieczeństwa informacji jest nadzór przełożonych i stała kontrola przestrzegania ustalonych zasad bezpieczeństwa. Na prostych przykładach pokazał, jak łatwo osoby nieuprawnione mogą wejść w posiadanie cudzych informacji tak fizycznych jak i wirtualnych, jeśli w firmie nie ma odpowiednich procedur i nadzoru.

 

Wróć do aktualności

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY