+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Case Study

Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO/IEC 27001

18/06/2016

Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO/IEC 27001

Podstawowym celem audytu systemu zarządzania jest analiza i ocena wdrożonego w badanej organizacji systemu, zapewnienie realizacji przyjętej przez organizację polityki bezpieczeństwa oraz wspomaganie osiągania wyznaczonych celów zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym. W trakcie audytu następuje zidentyfikowanie niezgodności oraz podjęcie działań korygujących w celu wyeliminowania ich przyczyn. Ponadto, audyt uważany jest za narzędzie wzrostu bezpieczeństwa produktów i usług. Dzięki identyfikacji obszarów do doskonalenia następuje zwiększenie świadomości bezpieczeństwa, co przekłada się na usprawnienie działań organizacji i polepszenie jej wizerunku.

 

Profil Klienta

  • wszyscy, którzy chcą wdrażać system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO 27001,
  • auditorzy systemu bezpieczeństwa informacji, pragnący podnieść swoje kwalifikacje,
  • konsultanci, którzy zamierzają doradzać w zakresie certyfikacji zgodnie z normą ISO 27001,
  • profesjonaliści z dziedziny technologii informatycznych i systemów jakości.

4 IT SECURITY

Wykładowcy prowadzący szkolenia są wysokiej klasy specjalistami z zakresu bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych, doświadczonymi trenerami oraz praktykami w zakresie stosowania przepisów. Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie zarówno jako audytorzy, jak i szkoleniowcy w wielu różnych sektorach biznesu, dzięki czemu doskonale rozumieją stojące przed organizacjami wyzwania. Co ważniejsze, znają realia codziennej pracy, nawyki pracowników oraz sposoby komunikowania dążenia do poprawy wydajności.

 

 

Rozwiązanie

Celem, który chcemy osiągnąć podczas szkolenia otwartego jest identyfikacja metod i technik, które pozwolą na skuteczniejsze auditowanie i umożliwienie zarządom podejmowanie trafnych decyzji na podstawie informacji uzyskanych z auditów oraz doskonalenie umiejętności analitycznego myślenia. Niezależnie czy uczestnik szkolenia pracuje jako auditor, czy też zajmuje stanowisko kierownicze, w obecnych czasach wysokiej konkurencji jest to atut, o który każda organizacja powinna zabiegać dla swoich pracowników.
Auditowanie jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdego systemu zarządzania. Oznacza to szczególną odpowiedzialność, twarde wyzwania i trudne problemy. To intensywne, szkolenie przygotuje uczestników do kwalifikacji procesów i prowadzenia auditów zgodnie z wymaganiami normy ISO/IEC 27001:2013. Dla kursantów, których celem jest wspieranie wdrożenia i procesu certyfikacji, będzie źródłem pomocy i niezbędnych informacji.

Szkolenie prowadzono interaktywnie by zmaksymalizować zaangażowanie uczestników oraz osiągnąć zamierzone efekty szkolenia. Szkolenie było oparte na prezentacjach multimedialnych wzbogaconych o liczne warsztaty praktyczne oraz studia przypadku. Zarówno jako przykłady rzeczywistych sytuacji z polskich i zagranicznych organizacji  jak również opisy symulowanych sytuacji, stworzone na potrzeby programu szkolenia. Ważnym elementem szkolenia było także rozwiązywanie zgłaszanych przez uczestników problemów z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony danych. Wykorzystano także różne formy dyskusji, aby osiągać cele szkoleniowe - wymianę doświadczeń uczestników, analizę przeprowadzonych ćwiczeń.

Opinie uczestników szkolenia

"Jakość i praktyktyczne podejście do przekazywanej wiedzy potwierdziły rekomendacje poprzednich uczestników szkoleń. Uzyskany certyfikat otwiera nowe ścieżki rozwoju zawodowego."

Wojciech, własna działalność gospodarcza

"Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia, dzięki któremu podwyższyłam swoje kompetencje i wiedzę. Ponadto, poznałam wielu ciekawych ludzi"

Agnieszka, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

"Profesjonalnie przeprowadzone. Dobre materiały merytoryczne. Wysoka jakość zaplecza logistycznego. Miły i uprzejmy oraz kompetentny prowadzący"

Grzegorz, Szpital Rejonowy w Raciborzu

"Super przygotowane szkolenie, dobre tempo zajęć. Profesjonalne przygotowanie wykładowcy, który stworzył bardzo przyjazną i otwartą atmosferę na zajęciach. Praktyczne przykłady, ich analiza i szczegółowe wskazówki pozwolą w przyszłości na skuteczne wdrożenie normy ISO 27001 w organizacji"

Tomasz, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Przeprowadzenie audytu nie jest rzeczą łatwą i wymaga od audytorów dobrej znajomości normy i dużej praktyki w zakresie przeprowadzania audytów. Ponadto, audytorzy muszą posiadać znajomość organizacji, jej procedur wewnętrznych i realizowanych zadań.

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania? A może szukasz szkolenia o podobnej tematyce? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy udzielą dodatkowych informacji, poznają oczekiwania oraz przygotują ofertę spełniającą Państwa potrzeby i wymagania.

 

 

Wróć do Case Study
Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO/IEC 27001
Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO/IEC 27001

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY