+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Case Study

Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Ciągłością Działania wg ISO/IEC 22301

27/07/2016

Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Ciągłością Działania wg ISO/IEC 22301

Business Continuity Management to proces zarządzania, który ma na celu określenie potencjalnego wpływu zakłóceń na organizację i stworzenie warunków zapewnienia zabezpieczeń oraz zdolności skutecznej reakcji w zakresie ochrony kluczowych interesów właścicieli, reputacji i marki organizacji, a także wartości osiągniętych w jej dotychczasowej działalności.

 

Zarządzanie ciągłością działania i związane z tym budowanie planów ciągłości działania jest dla organizacji strategicznym elementem w całym procesie zarządzania. W ten sposób organizacja wykazuje swoje zaangażowanie w budowanie środowiska zapewniającego bezpieczne i niezakłócone działanie w przyszłości.

Profil Klienta

Na zlecenie BSI Poska sp. zo.o przeprowadziliśmy szkolenie dla Operatora pocztowego, spółki Skarbu Państwa, zajmującej się świadczeniem usług pocztowych i bankowo-ubezpieczeniowych.

  • auditorzy systemu zarządzania ciągłością działania, pragnący podnieść swoje kwalifikacje.

4 IT SECURITY

Wykładowcy prowadzący szkolenia są wysokiej klasy specjalistami z zakresu bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych, doświadczonymi trenerami oraz praktykami w zakresie stosowania przepisów. Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie zarówno jako audytorzy, jak i szkoleniowcy w wielu różnych sektorach biznesu, dzięki czemu doskonale rozumieją stojące przed organizacjami wyzwania. Co ważniejsze, znają realia codziennej pracy, nawyki pracowników oraz sposoby komunikowania dążenia do poprawy wydajności.

 

Rozwiązanie

Celem, który chcemy osiągnąć podczas szkolenia jest identyfikacja metod i technik, które pozwolą na skuteczniejsze auditowanie i umożliwienie zarządom podejmowanie trafnych decyzji na podstawie informacji uzyskanych z auditów oraz doskonalenie umiejętności analitycznego myślenia. Niezależnie czy uczestnik szkolenia pracuje jako auditor, czy też zajmuje stanowisko kierownicze, w obecnych czasach wysokiej konkurencji jest to atut, o który każda organizacja powinna zabiegać dla swoich pracowników.

Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Ciągłością Działania pozwala uczestnikom zdobyć wiedzę niezbędną do badania systemu oraz zarządzanie zespołem auditorów poprzez zastosowanie powszechnie uznawanych zasad auditu, procedur i technik. Podczas tego szkolenia, uczestnik zdobywa niezbędną wiedzę i umiejętności, aby sprawnie zaplanować i przeprowadzić audyty wewnętrzne i zewnętrzne. Na podstawie praktycznych ćwiczeń, uczestnik rozwija umiejętności (techniki auditu) i kompetencje (zarządzanie zespołami audytu i kontroli niezbędne do przeprowadzenia auditu. Uczestnicy zapoznają się z praktycznymi metodami efektywnego badania skuteczności funkcjonowania mechanizmów BCMS oraz technikami doskonalącymi formułowanie wniosków audytowych. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia pozwalają na samodzielne  prowadzenie audytu BCMS w organizacji.

Każdy z uczestników szkolenia występuje w roli audytora, ale również osoby audytowanej. Omawiany jest sposób zachowania oraz komunikaty wydawane przez stronę pytaną i pytającą. Po przeprowadzonych audytach wypełniane i omawiane są raporty z audytu, do przykładowych niezgodności przypisywane są punkty normy oraz omawiane możliwe działania korygujące.

Przeprowadzenie audytu nie jest rzeczą łatwą i wymaga od audytorów dobrej znajomości normy i dużej praktyki w zakresie przeprowadzania audytów. Ponadto, audytorzy muszą posiadać znajomość organizacji, jej procedur wewnętrznych i realizowanych zadań.

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania? A może szukasz szkolenia o podobnej tematyce? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy udzielą dodatkowych informacji, poznają oczekiwania oraz przygotują ofertę spełniającą Państwa potrzeby i wymagania.

 

 

 

Wróć do Case Study
Case study - Szkolenie Auditor Systemu Zarządzania Ciągłością Działania wg ISO/IEC 22301

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY