+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Case Study

CASE STUDY - Szkolenie Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

23/06/2017

CASE STUDY - Szkolenie Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Norma ISO 27001 jest podstawowym dokumentem od którego należy rozpocząć działania związane z tworzeniem, rozwijaniem czy też certyfikowaniem Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Zawiera przegląd wymagań i dokumentów związanych z powstawaniem i funkcjonowaniem SZBI, wprowadzenie do SZBI.

Profil Klienta 

Naszym Klientem jest firma Pro4People zajmująca się rozwojem oprogramowania we Wrocławiu, oferująca pełne usługi produktowe dla organizacji międzynarodowych. Spółka bierze udział we wszystkich etapach cyklu życia produktów IT, począwszy od strategii serwisowej, poprzez badania i rozwój, po działania związane z obsługą serwisu.Opracowuje rozwiązania w dziedzinie aplikacji Internet of Things (IoT), aplikacji przemysłowych, przetwarzania strumieni wideo i aplikacji internetowych Amazon Web Services (AWS).

4 IT SECURITY

Wykładowcy prowadzący szkolenia są wysokiej klasy specjalistami z zakresu bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych, doświadczonymi trenerami oraz praktykami w zakresie stosowania przepisów. Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie zarówno jako audytorzy, jak i szkoleniowcy w wielu różnych sektorach biznesu, dzięki czemu doskonale rozumieją stojące przed organizacjami wyzwania. Co ważniejsze, znają realia codziennej pracy, nawyki pracowników oraz sposoby komunikowania dążenia do poprawy wydajności.

Rozwiązanie

Celem, który wraz z Klientem, chcieliśmy osiągnąć było przekazanie zasad dobrych i sprawdzonych metod wdrożenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, które w znacznej mierze ułatwiają zapewnienie bezpieczeństwa zgromadzonym i przetwarzanym informacjom.

Szkolenie zrealizowano według standardów 4 IT SECURITY uwzględniających najlepsze praktyki szkoleniowe i metodologię mającą na celu osiągnięcie wysokiej jakości, jak również efektywności szkoleń, na bazie programu szkolenia przygotowanego przez Zamawiającego.

Tematyka szkolenia obejmowała wymagania aktów prawnych i norm w zakresie bezpieczeństwa oraz wskazówki jak zaplanować wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji w organizacji.

Efekt jaki uzyskaliśmy to znajomość zasad projektowania, wdrażania i rozwijania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Wiedza zdobyta podczas szkolenia umożliwi uczestnikom szkolenia wdrożenie formalnego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji.

Opinie uczestników szkolenia

„Zorganizowaliśmy szkolenie z 4ITSecurity w celu pogłębienia świadomości w organizacji na temat praktycznych elementów wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Pan Dariusz dostosował szkolenie do potrzeb naszej organizacji przez co uzyskaliśmy nie tylko praktyczną wiedzę, ale także spełnili cel zbudowania świadomości wśród uczestników.

"W wyniku szkolenia, jako organizacja podjęliśmy decyzję o współpracy przy projekcie wdrożenia ISO27001 w Pro4People i przy wykorzystaniu platformy ins2outs.com

Tomasz Puk (CEO)

 “Bardzo ciekawie prowadzone szkolenie z dużą ilością praktycznych przykładów. Użyteczne materiały szkoleniowe również na etapie późniejszego wdrożenia SZBI".

Jarosław, QA Manager

„Szkolenie oparte na wiedzy i dużym doświadczeniu prowadzącego, dobrze dopasowane do branży w jakiej działa nasza firma. Po szkoleniu sporo przemyśleń i pomysłów wspartych dobrze opracowanymi materiałami.”

Małgorzata, Finance Manager

Skuteczne wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, jak i jego doskonalenie wymaga stałego rozwoju umiejętności pracowników odpowiedzialnych za jego utrzymanie w firmie. Zarówno kadra zarządzająca, administratorzy danych, audytorzy jak i kluczowe osoby w organizacji powinni stale rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę, tak aby funkcjonujący system skutecznie wspierał działanie firmy.

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania? A może szukasz szkolenia o podobnej tematyce? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy udzielą dodatkowych informacji, poznają oczekiwania oraz przygotują ofertę spełniającą Państwa potrzeby i wymagania.

 

Wróć do Case Study
CASE STUDY - Szkolenie Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY