+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Podcasty

006 - Analiza ryzyko a cyberbezpieczeństwo w pracy zdalnej

17/04/2020

006 - Analiza ryzyko a cyberbezpieczeństwo w pracy zdalnej

Zapraszamy do wysłuchania szóstego odcinka podcastu "Więcej niż bezpieczeństwo".

Wymuszenie pracy w domu spowodowało zmianę wielu naszych nawyków i utartych metod działania. Wiele procesów biznesowych nieoczekiwanie „wyszło" poza mury organizacji, a w domach powstały wirtualne biura, w których służbowe sprawy mieszają się z prywatnymi. Pandemia i konieczność izolacji zmusiły większość osób do szybkiego poznania wielu narzędzi do pracy zdalnej.
Biuro „domowe" ma oczywiście wiele zalet, takich jak dostępność, elastyczność, brak potrzeby dojazdu do firmy, ale niestety również kilka wad. Sytuacja ta przyczyniła się też do wzrostu zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią.
Organizacja pracy zdalnej, podobnie jak ustanawianie innych technicznych i organizacyjnych środków ochrony danych, powinna być pochodną analizy ryzyka dla zdefiniowanych zasobów i zagrożeń z uwzględnieniem istniejących warunków przetwarzania.

Jeżeli podoba Ci się podcast, zasubskrybuj nasz kanał:

 

Wróć do Podcasty

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY