+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Podcasty

008 - Dużo danych - duże ryzyko utraty danych.

18/05/2020

008 - Dużo danych - duże ryzyko utraty danych.

8 odcinek podcastu "więcej niż bezpieczeństwo". Tytuł tego odcinka to dużo danych - duże ryzyko utraty tożsamości.

Dowiesz się o tym jakie zagrożenia mogą wystąpić w związku z dużą ilością gromadzenia, a wręcz produkowania danych. Potencjał ogromnych baz danych jest oczywisty i każdy chciałby na tym skorzystać. Problem w tym, że bazy te kryją szereg informacji na nasz temat, które nieraz wolelibyśmy, żeby pozostały prywatne. 

Rozwój technologii informatycznych sprawił, że każda czynność, którą wykonujemy w Internecie przyczynia się do powstania ogromnej ilości danych cyfrowych, na których to organizacje, niezależnie od sektora działalności bazują poddając je przetwarzaniu. Analizując dane można ustalić nasz profil: wiek, zawód, zarobki. Poznać historię zakupów w internecie, a może nawet wszystkich zakupów przy użyciu karty płatniczej. Powinniśmy być świadomi zagrożeń, jakie czekają na nas w sieci. Nie próżnują zarówno firmy, jak i hakerzy. Te pierwsze wymagają podawania coraz większej ilości informacji o nas, na których przekazanie osobom postronnym czasem godzimy się bezwiednie albo którym nie jest zapewniona ochrona na najwyższym poziomie. Natomiast ci drudzy niestrudzenie próbują je wykraść zarówno przedsiębiorstwom, jak i osobom prywatnym. Oznacza to nieustannie trwającą wojnę o nasze dane.

Czy człowiek – w kontekście tego postępu – tworzący niezliczoną ilość danych, potrafi świadomie, odpowiedzialnie korzystać z tych danych?

Podcast w wersji video

Jeżeli podoba Ci się podcast, zasubskrybuj nasz kanał.

Subskrybując kanały podcastów będziesz zawsze wiedział, kiedy pojawi się nowy odcinek.

      

      

 

Wróć do Podcasty

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY