+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Raporty
i publikacje

ANALIZA RYZYKA W ŚRODOWISKU INFORMATYCZNYM

17/06/2017

ANALIZA RYZYKA W ŚRODOWISKU INFORMATYCZNYM

Jeżeli nie przewidzieliśmy wcześniej środków zaradczych, awaria urządzeń, które powinny zapewniać przetwarzanie danych, może sparaliżować funkcjonowanie każdej organizacji. Aby zminimalizować tego typu ryzyko należy właściwie zarządzać infrastrukturą IT.

Aby skutecznie chronić firmowe systemy komputerowe konieczne jest ciągłe rozpoznawanie zagrożeń i identyfikowanie, które z nich stanowią realne niebezpieczeństwo dla funkcjonowania organizacji. Przed przystąpieniem do analizy ryzyka należy to ryzyko w miarę możliwości precyzyjnie zdefiniować. Konieczne jest ustalenie jego przyczyn, zakresu, granic i rozróżnienie poszczególnych ryzyk mających wpływ na osiąganie celów przez organizację. Proces zarządzania ryzykiem jest kluczowy w aspekcie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych i zarządzania bezpieczeństwem organizacji. Dzięki analizie pozwala zidentyfikować zagrożenia, na jakie narażone są informacje przetwarzane w organizacji, a następnie za pomocą odpowiedniego doboru zabezpieczeń zapewnić efektywną ochronę przed zidentyfikowanymi niebezpieczeństwami, poprzez kontrolowanie, unikanie lub minimalizowanie zamierzonych lub przypadkowych skutków.

 Pełna treść artykułu:

Analiza ryzyka w środowisku informatycznym
            

 

Wróć do Raportów i publikacji

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY