+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Zaawansowane
rozwiązania

Bezpieczeństwo sieci Internet

Czas trwania
2 godziny

Miejsce szkolenia
online

Cena szkolenia
49.00 PLN

Szkolenie odbywa się online na żywo.

Przedstawiane szkolenie powstało, by przekazać Państwu zasady dobrych i sprawdzonych praktyk w zakresie bezpieczeństwa informacji i IT, które w znacznej mierze ułatwiają zapewnienie bezpieczeństwa zgromadzonym i przetwarzanym informacjom. 

Najsłabszym elementem systemu zabezpieczeń jest człowiek. Socjotechnika ma wykorzystać jego podatności - nieuwagę i tendencję do ulegania wpływom. Przekonaj się dlaczego jest tak skuteczna i jak się przed nią ochronić.  

Nasi trenerzy to zespół profesjonalistów, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywają podczas pracy     w projektach wdrożeniowych systemów bezpieczeństwa, audytowych, a także informatycznych. Łączą oni teorię z najlepszymi sprawdzonymi praktykami.

Nazwa kursu

Bezpieczeństwo sieci Internet – szkolenie uświadamiające

Czas trwania

2 godziny

Warunki udziału

Komputer z dostępem do Internetu,

Uczestnicy

Szkolenie zalecane osobom które są zainteresowane tematyką bezpieczeństwa IT.  Szkolenie przeznaczone jest dla osób wytwarzających informacje chronione oraz innych osób, które z racji zajmowanych stanowisk mogą mieć dostęp do informacji chronionych.

Zakres

Szkolenie obejmuje ogólne informacje na temat bezpieczeństwa i ochrony danych w sieci Internet.

Cel

Przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa IT w kontekście  zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych.

Efekty szkolenia

Pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie rozpoznawania rzeczywistych zagrożeń ze strony przestępców działających w sieci oraz ryzyka dla informacji i reputacji organizacji,

Znajomość zasad bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania w trakcie używania komputerów i innych urządzeń teleinformatycznych, w szczególności w trakcie korzystania z usług Internetu,

Znajomość rzeczywistych konsekwencji nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Zagadnienia

 • Podstawy bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych,
 • Klasyfikacja zagrożeń i ich źródło,
 • Phishing i różne odmiany ataków socjotechnicznych,
 • Włamania, złośliwe programy i inne zagrożenia w sieci i Internecie,
 • Portale społecznościowe i niebezpieczne usługi,
 • Zagrożenia aplikacji P2P, Chat i programów portable,
 • Podstawowe zasady ochrony komputerów PC,
 • Bezpieczne surfowanie WWW,
 • Bezpieczne użytkowanie Email,
 • Hasła i kody dostępu,
 • Konsekwencje lekceważenia zasad bezpieczeństwa,
 • Polityka bezpieczeństwa organizacji
 • Organizacja bezpieczeństwa w organizacji,
 • Zasady zgłaszania incydentów bezpieczeństwa,
 • Obowiązki ochrony informacji nakładane przez obowiązujące organizację przepisy prawa.

Metoda

Szkolenie jest oparte na prezentacjach multimedialnych wzbogaconych o liczne warsztaty praktyczne oraz studia przypadku. Zarówno jako przykłady  rzeczywistych sytuacji z polskich i zagranicznych organizacji  jak również opisy symulowanych sytuacji, stworzone na potrzeby programu szkolenia. Każdy element szkolenia uzupełniony jest praktycznymi przykładami i ćwiczeniami realizowanymi przez uczestników. Ważnym elementem szkolenia będzie rozwiązywanie zgłaszanych przez uczestników problemów z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony danych. Wykorzystujemy także różne formy dyskusji, aby osiągać cele szkoleniowe - wymianę doświadczeń uczestników, analizę przeprowadzonych ćwiczeń czy wypracowanie z grupą nowych pomysłów i rozwiązań. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Akredytacja

Szkolenie autorskie 4 IT SECURITY

Egzamin

Brak

Zapewniamy

 • Szkolenie prowadzone przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem,
 • Materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,
 • Po zakończeniu szkolenia możliwość konsultacji online z trenerem.

Dlaczego warto się zapisać?

 • Szkolenie online - jedynym wymaganiem jest komputer z dostępem do Internetu.

 • Zwięzła, merytoryczna informacja odpowiadająca na potrzeby współczesnych przedsiębiorców - wspieramy rozwój Twojego biznesu.

 • Okazja do zasięgnięcia porady eksperta na żywo - w trakcie webinaru lub po jego zakończeniu prelegenci dostępni są na czacie, odpowiadając na pytania Uczestników. 

W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia, skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie.

Szczegóły organizacyjne

 • Webinarium będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań.
 • Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.
 • Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium.
 • W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość. 
 • Minimalne wymagania sprzętowe:Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Prowadzący

Dariusz Łydziński

Od ponad 17 lat zajmuje się zawodowo szeroką problematyką systemów bezpieczeństwa oraz praktyką utrzymania ciągłości działania, w tym zarządzania ryzykiem. Specjalizuje się w szczególności w rozwiązaniach e-security. Realizował złożone projekty zabezpieczania danych wagi państwowej, obsługując procesy funkcjonowania systemów łączności, a także bezpieczeństwa informacji w kontekście ochrony funkcjonalności wysoce zaawansowanych sieci oraz systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. Równolegle z pracą zawodową z zaangażowaniem realizuje projekty z zakresu bezpieczeństwa na rzecz biznesu, jak również na zlecenia administracji publicznej. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prelegent na wielu konferencjach i trener z wieloletnią praktyką. Autor wielu publikacji w wydawnictwach specjalistycznych. Posiada doświadczenie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa/ochrony wielooddziałowego przedsiębiorstwa, w opracowywaniu polityk i strategii zarządzania bezpieczeństwem. Jest absolwentem elektroniki i telekomunikacji na Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie - ochrona informacji niejawnych i administrowanie bezpieczeństwem informacji, oraz w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie – bezpieczeństwo informacyjne. Bogate doświadczenie zdobył pracując między innymi w komórkach łączności Ministerstwa Obrony Narodowej a także w polskich firmach jak ComCERT, ENERGA czy UNIZETO.

W cenie szkolenia

 • Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
 • Dostęp do wybranych szablonów i omawianych narzędzi.

Kupując bilet uzyskujesz dostęp do webinaru podczas, którego na żywo, możesz zadawać pytania i komunikować się z innymi uczestnikami wydarzenia. To jednak nie wszystko. Dodatkowo otrzymasz nagranie wideo. Wrócisz do niego w dogodnym dla Ciebie czasie z dowolnego miejsca posiadającego dostęp do Internetu. 

KUP teraz

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY