+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Zaawansowane
rozwiązania

Wdrożenie Systemu Ochrony Danych Osobowych

Termin szkolenia
30.04.2020

Czas trwania
3 godziny

Miejsce szkolenia
online

Cena szkolenia
99.00 PLN

Szkolenie odbywa się online na żywo. Mała grupa, możliwość rozmowy „na żywo” z trenerem i innymi uczestnikami. Zapraszamy.

Skuteczne wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Danych Osobowych, jak i jego doskonalenie wymaga stałego rozwoju umiejętności pracowników odpowiedzialnych za jego utrzymanie w organizacji. Zarówno kadra zarządzająca, administratorzy bezpieczeństwa informacji, audytorzy jak i kluczowe osoby  w organizacji powinni stale rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę, tak aby funkcjonujący system skutecznie wspierał działanie organizacji.  Przedstawiane szkolenie powstało, by przekazać Państwu zasady dobrych i sprawdzonych metod wdrożenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Danych Osobowych, które w znacznej mierze ułatwiają zapewnienie bezpieczeństwa zgromadzonym i przetwarzanym danym osobowym. Szkolenie pozwoli na zrozumienie, w jaki sposób należy przygotować proces wdrożenia oraz umożliwi zrozumienia sekwencji działań w takim kontekście.

Nazwa kursu

Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Danych Osobowych

Symbol szkolenia

ODO - 02

Czas trwania

3 godziny

Warunki udziału

 • Znajomość wymagań Normy ISO 27001 oraz podstawowych aktów prawnych regulujących obszar bezpieczeństwa danych osobowych. 
 • Szkolenie skierowane są do osób znających i rozumiejących ogólne przepisy o ochronie danych osobowych.

Uczestnicy

 • Szkolenie zalecane osobom odpowiedzialnym za wdrożenie systemu bezpieczeństwa danych osobowych w organizacji.
 • Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji i bezpieczeństwo IT w organizacji. 
 • Menedżerowie odpowiedzialni za wdrożenie i nadzór nad systemem bezpieczeństwa informacji.

Zakres

Tematyka szkolenia obejmuje wymagania aktów prawnych i norm w zakresie ochrony danych osobowych oraz wskazówki jak zaplanować wdrożenie systemu bezpieczeństwa danych osobowych w Twojej organizacji.

Cel

Przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych. 

Efekty szkolenia

Znajomość zasad projektowania, wdrażania i rozwijania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Danych Osobowych. Wiedza zdobyta podczas szkolenia umożliwi wdrożenie formalnego systemu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych w organizacji.

Zagadnienia

 • Wprowadzenie do zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych,
 • Struktury ról i odpowiedzialności w procesach systemowych,
 • Dokumentacja  w zakresie ochrony danych osobowych,
 • Zabezpieczenia,
 • Planowanie procesu wdrożenia RODO.
 • Etapy wdrożenia Systemu Ochrony Danych Osobowych,
 • Zarządzanie ryzykiem,
 • Zarządzanie incydentami i ciągłością działania,
 • Ustanawianie technicznych i organizacyjnych środków bezpieczeństwa dla systemów służących do przetwarzania danych osobowych,

Metoda

Szkolenie jest oparte na prezentacjach multimedialnych wzbogaconych o liczne warsztaty praktyczne oraz studia przypadku. Zarówno jako przykłady  rzeczywistych sytuacji z polskich i zagranicznych organizacji  jak również opisy symulowanych sytuacji, stworzone na potrzeby programu szkolenia.

Ważnym elementem szkolenia będzie rozwiązywanie zgłaszanych przez uczestników problemów z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony danych. Wykorzystujemy także różne formy dyskusji, aby osiągać cele szkoleniowe - wymianę doświadczeń uczestników, analizę przeprowadzonych ćwiczeń czy wypracowanie z grupą nowych pomysłów i rozwiązań. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Akredytacja

Szkolenie autorskie 4 IT SECURITY

Egzamin

Szkolenie zakończone testem.

Zapewniamy

 • Szkolenie prowadzone przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem,
 • Materiały szkoleniowe,
 • Świadectwo uczestnictwa,
 • Po zakończeniu szkolenia możliwość konsultacji online z trenerem jako formę weryfikacji ćwiczonych w praktyce porad.

Nasi trenerzy to zespół profesjonalistów, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywają podczas pracy w projektach wdrożeniowych systemów bezpieczeństwa, audytowych, a także informatycznych. Łączą oni teorię z najlepszymi sprawdzonymi praktykami.

Dlaczego warto się zapisać?

 • Szkolenie online - jedynym wymaganiem jest komputer z dostępem do Internetu.
 • Okazja do zasięgnięcia porady eksperta na żywo - w trakcie szkolenia lub po jego zakończeniu prelegenci dostępni są na czacie, odpowiadając na pytania Uczestników. 
 • Szkolenia odbywają się w formie zajęć tygodniowych z trenerem na żywo, gdzie poprzez dedykowaną platformę wideokonferencyjną, uczestnik “na żywo”, dołącza zdalnie do grupy szkoleniowej W każdym tygodniu odbywa się nowa lekcja składająca się z kilku zagadnień. Uczestnik otrzymuje mailowe powiadomienie o terminie nowej lekcji. Każda lekcja jest nagrywana, dzięki czemu można ją powtórzyć lub skorzystać w dogodnym dla siebie terminie w przypadku niemożliwości udziału w szkoleniu bezpośrednim z trenerem.
 • Każdy uczestnik w ramach kursu otrzyma dostęp do prywatnej grupy kursantów na platformie szkoleniowej, na której udostępniane będą informacje w zakresie szkolenia i udzielane praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa.
 • Dla uczestników kursu organizowane są spotkania live w formie webinarów, na których instruktor omawia będzie nowe zagrożenia i odpowiadał na zapytania kursantów.

Szkolenia w formule zdalnej pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczony na dojazdy do ośrodka szkoleniowego oraz wyeliminować koszty związane z dojazdami i zakwaterowaniem.

Ciesząc się komfortem własnego biura lub domu weźmiesz udział w szkoleniu korzystając z pełnej interakcji z pozostałymi uczestnikami szkolenia. 

W ciągu 3 dni od wystawienia faktury otrzymasz login, hasło oraz link do platformy szkoleniowej na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.

Do korzystania ze szkolenia wymagany jest:

 • komputer stacjonarny lub laptop,
 • dostęp do Internetu,
 • przeglądarka internetowa.

Co sprawia, że nasze szkolenia są fajne?

WYJĄTKOWI TRENERZY

Osobowość, wizerunek, doświadczenie i autorskie podejście naszych trenerów i audytorów w połączeniu z narzędziami e-learningowymi, czyni te szkolenia wyjątkowymi. Jeśli kursant będzie miał problem ze zrozumieniem materiałów – może w dowolnej chwili zadać pytanie.

MERYTORYCZNIE PROFESJONALNE

Lekcje w szkoleniach posiadają atrakcyjne formaty: szkolenie fabularyzowane, infografiki, gry decyzyjne, prezentacje.

ĆWICZENIA I ZADANIA

Wzbogacamy nasze szkolenia o liczne ćwiczenia i quizy, które pozwalają w przystępny sposób zweryfikować zrozumienie materiału.

ELASTYCZNOŚĆ

Szkolenia zapewniają indywidualne tempo nauki - dostęp do nich możliwy jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ucz się przy komputerze lub za pomocą urządzeń mobilnych.

WYGODA

Interaktywne ekrany i angażujące aktywność zadania uprzyjemnią zdobywanie wiadomości. Dzięki testom sprawdzającym na bieżąco zrewidujesz swoją wiedzę. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz od nas certyfikat.

Prowadzący

Dariusz Łydziński

Od ponad 17 lat zajmuje się zawodowo szeroką problematyką systemów bezpieczeństwa oraz praktyką utrzymania ciągłości działania, w tym zarządzania ryzykiem. Specjalizuje się w szczególności w rozwiązaniach e-security. Realizował złożone projekty zabezpieczania danych wagi państwowej, obsługując procesy funkcjonowania systemów łączności, a także bezpieczeństwa informacji w kontekście ochrony funkcjonalności wysoce zaawansowanych sieci oraz systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. Równolegle z pracą zawodową z zaangażowaniem realizuje projekty z zakresu bezpieczeństwa na rzecz biznesu, jak również na zlecenia administracji publicznej. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prelegent na wielu konferencjach i trener z wieloletnią praktyką. Autor wielu publikacji w wydawnictwach specjalistycznych. Posiada doświadczenie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa/ochrony wielooddziałowego przedsiębiorstwa, w opracowywaniu polityk i strategii zarządzania bezpieczeństwem. Jest absolwentem elektroniki i telekomunikacji na Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie - ochrona informacji niejawnych i administrowanie bezpieczeństwem informacji, oraz w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie – bezpieczeństwo informacyjne. Bogate doświadczenie zdobył pracując między innymi w komórkach łączności Ministerstwa Obrony Narodowej a także w polskich firmach jak ComCERT, ENERGA czy UNIZETO.

W cenie szkolenia

 • Materiały szkoleniowe - Uczestnicy otrzymują materiały składające się z części teoretycznej stanowiącej streszczenie kluczowych zagadnień w zakresie ochrony danych osobowych oraz praktycznej, w formie zadań i ich rozwiązań.
 • Certyfikat.

 • Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nowoczesnego, audiowizualnego szkolenia e-learningowego oraz materiałów na platformie szkoleniowej. Główną zaletą szkoleń internetowych jest możliwość korzystania z zasobów platformy w dowolnym miejscu i czasie. W każdej chwili możesz zasiąść do szkolenia, w wygodnym miejscu, w domu, czy w pracy, pociągu lub autobusie i poszerzać swoją wiedzę.

Z nami możesz osiągnąć i zrealizować zamierzony cel.
Dzięki edukacji na odległość sam decydujesz o miejscu i czasie nauki, redukujesz koszty dojazdu, a notatki przygotowujemy za Ciebie.

KUP teraz

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY