+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Zaawansowane
rozwiązania

Dostosowanie procesów, dokumentacji i środowiska IT

Termin szkolenia
21.05.2020

Czas trwania
3h

Miejsce szkolenia
online

Cena szkolenia
99.00 PLN

Szkolenie online "na żywo". Mała grupa, możliwość rozmowy „na żywo” z trenerem i innymi uczestnikami. Zapraszamy.

Przedstawiane szkolenie powstało, by przekazać Państwu wiedzę potrzebną do sprawnego i skutecznego nadzoru nad funkcjonowaniem systemu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych w organizacjach różnego rodzaju i wielkości. Materiał omawiany w trakcie szkolenia obejmuje kwestie związane z wdrażaniem i nadzorem nad codziennym funkcjonowaniem Systemu Ochrony Danych Osobowych a także nad jego doskonaleniem.

Nasi trenerzy to zespół profesjonalistów, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywają podczas pracy w projektach wdrożeniowych systemów bezpieczeństwa, audytowych, a także informatycznych. Łączą oni teorię z najlepszymi sprawdzonymi praktykami.

 

 

Nazwa kursu

Dostosowanie procesów, dokumentacji i środowiska teleinformatycznego

Symbol szkolenia

ODO - 05

Czas trwania

3 godziny

Warunki udziału

 • Znajomość wymagań Normy ISO 27001 oraz podstawowych aktów prawnych regulujących obszar bezpieczeństwa danych osobowych. 
 • Szkolenie skierowane są do osób znających i rozumiejących ogólne przepisy o ochronie danych osobowych.
 • Jeśli uczestnik nie zna wymagań standardu, zalecane jest ukończenie szkolenia podstawowego ODO-01.

Uczestnicy

Szkolenie zalecane osobom które będą pełnić lub pełnią funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Zakres

Szkolenie przygotowuje do samodzielnego wykonywania pracy Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Szkolenie obejmuje ćwiczenia i warsztaty.

Cel

Przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu przygotowania do właściwego utrzymania i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych poprzez prezentację rozwiązań pomocnych w praktyce.

Efekty szkolenia

Pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Zagadnienia

 • Wprowadzenie do tematyki związanej z przetwarzaniem danych osobowych oraz wykorzystaniem systemów teleinformatycznych w organizacjach.
 • Identyfikacja i interpretacja wymagań prawnych w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych.
 • Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
 • Organizacja bezpieczeństwa danych osobowych Sposoby zapanowania nad terminowym wykonywaniem zadań związanych z utrzymaniem systemu.
 • Dostosowanie procesów biznesowych.
 • Dostosowanie środowiska teleinformatycznego.
 • Cele systemu bezpieczeństwa danych osobowych, a monitorowanie i pomiary procesów.
 • Mierzalność celów i zabezpieczeń w praktyce.
 • Dokumentacja systemowa - nadzór, zarządzanie, identyfikacja.
 • Nadzór nad audytami wewnętrznymi w organizacji (planowanie, analiza raportów niezgodności, nadzór nad działaniami korygującymi.

Metoda

Szkolenie jest oparte na prezentacjach multimedialnych wzbogaconych o liczne warsztaty praktyczne oraz studia przypadku. Zarówno jako przykłady  rzeczywistych sytuacji z polskich i zagranicznych organizacji  jak również opisy symulowanych sytuacji, stworzone na potrzeby programu szkolenia. Każdy element szkolenia uzupełniony jest praktycznymi przykładami i ćwiczeniami realizowanymi przez uczestników. Ważnym elementem szkolenia będzie rozwiązywanie zgłaszanych przez uczestników problemów z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony danych. Wykorzystujemy także różne formy dyskusji, aby osiągać cele szkoleniowe - wymianę doświadczeń uczestników, analizę przeprowadzonych ćwiczeń czy wypracowanie z grupą nowych pomysłów i rozwiązań. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Akredytacja

Szkolenie autorskie 4 IT SECURITY

Egzamin

Szkolenie zakończone testem.

Zapewniamy

 • Szkolenie prowadzone przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem,
 • Materiały szkoleniowe,
 • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,
 • Po zakończeniu szkolenia możliwość konsultacji online z trenerem jako formę weryfikacji ćwiczonych w praktyce porad.

Dlaczego warto się zapisać?

 • Szkolenie online - jedynym wymaganiem jest komputer z dostępem do Internetu.
 • Okazja do zasięgnięcia porady eksperta na żywo - w trakcie szkolenia lub po jego zakończeniu prelegenci dostępni są na czacie, odpowiadając na pytania Uczestników. 
 • Szkolenia odbywają się w formie zajęć tygodniowych z trenerem na żywo, gdzie poprzez dedykowaną platformę wideokonferencyjną, uczestnik “na żywo”, dołącza zdalnie do grupy szkoleniowej W każdym tygodniu odbywa się nowa lekcja składająca się z kilku zagadnień. Uczestnik otrzymuje mailowe powiadomienie o terminie nowej lekcji. Każda lekcja jest nagrywana, dzięki czemu można ją powtórzyć lub skorzystać w dogodnym dla siebie terminie w przypadku niemożliwości udziału w szkoleniu bezpośrednim z trenerem.
 • Każdy uczestnik w ramach kursu otrzyma dostęp do prywatnej grupy kursantów na platformie szkoleniowej, na której udostępniane będą informacje w zakresie szkolenia i udzielane praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa.
 • Dla uczestników kursu organizowane są spotkania live w formie webinarów, na których instruktor omawia będzie nowe zagrożenia i odpowiadał na zapytania kursantów.

Szkolenia w formule zdalnej pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczony na dojazdy do ośrodka szkoleniowego oraz wyeliminować koszty związane z dojazdami i zakwaterowaniem. Możesz brać udział w szkoleniu w pracy, domu lub w dowolnym miejscu, w którym jest połączenie z Internetem. 

Ciesząc się komfortem własnego biura lub domu weźmiesz udział w szkoleniu korzystając z pełnej interakcji z pozostałymi uczestnikami szkolenia. 

W ciągu 3 dni od wystawienia faktury otrzymasz login, hasło oraz link do platformy szkoleniowej na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.

Do korzystania ze szkolenia wymagany jest:

 • komputer stacjonarny lub laptop,
 • dostęp do Internetu,
 • przeglądarka internetowa.

Co sprawia, że nasze szkolenia są fajne?

WYJĄTKOWI TRENERZY

Osobowość, wizerunek, doświadczenie i autorskie podejście naszych trenerów w połączeniu z narzędziami e-learningowymi, czyni te szkolenia wyjątkowymi. Jeśli kursant będzie miał problem ze zrozumieniem materiałów – może w dowolnej chwili zadać pytanie. Platforma online, na której przeprowadzane są szkolenia, umożliwia grupowe zajęcia z osobistym kontaktem z akredytowanym trenerem.

MERYTORYCZNIE PROFESJONALNE

Lekcje w szkoleniach posiadają atrakcyjne formaty: szkolenie fabularyzowane, infografiki, gry decyzyjne, prezentacje. Poprzez dedykowaną platformę wideokonferencyjną, uczestnik “na żywo”, dołącza zdalnie do grupy szkoleniowej.

ĆWICZENIA I ZADANIA

Wzbogacamy nasze szkolenia o liczne ćwiczenia i quizy, które pozwalają w przystępny sposób zweryfikować zrozumienie materiału.

ELASTYCZNOŚĆ

Szkolenia zapewniają indywidualne tempo nauki - dostęp do nich możliwy jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ucz się przy komputerze lub za pomocą urządzeń mobilnych.

WYGODA

Interaktywne ekrany i angażujące aktywność zadania uprzyjemnią zdobywanie wiadomości. Dzięki testom sprawdzającym na bieżąco zrewidujesz swoją wiedzę. Sesje szkoleniowe są krótkie, więc masz czas na wywiązanie się również z innych obowiązków. Typowa sesja trwa od dwóch do trzech godzin. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz od nas certyfikat.

JAKOŚĆ

Liczebność grupy jest ograniczona, dzięki czemu otrzymasz odpowiedni poziom osobistej uwagi. 

Prowadzący

Dariusz Łydziński

Od ponad 17 lat zajmuje się zawodowo szeroką problematyką systemów bezpieczeństwa oraz praktyką utrzymania ciągłości działania, w tym zarządzania ryzykiem. Specjalizuje się w szczególności w rozwiązaniach e-security. Realizował złożone projekty zabezpieczania danych wagi państwowej, obsługując procesy funkcjonowania systemów łączności, a także bezpieczeństwa informacji w kontekście ochrony funkcjonalności wysoce zaawansowanych sieci oraz systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. Równolegle z pracą zawodową z zaangażowaniem realizuje projekty z zakresu bezpieczeństwa na rzecz biznesu, jak również na zlecenia administracji publicznej. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prelegent na wielu konferencjach i trener z wieloletnią praktyką. Autor wielu publikacji w wydawnictwach specjalistycznych. Posiada doświadczenie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa/ochrony wielooddziałowego przedsiębiorstwa, w opracowywaniu polityk i strategii zarządzania bezpieczeństwem. Jest absolwentem elektroniki i telekomunikacji na Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie - ochrona informacji niejawnych i administrowanie bezpieczeństwem informacji, oraz w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie – bezpieczeństwo informacyjne. Bogate doświadczenie zdobył pracując między innymi w komórkach łączności Ministerstwa Obrony Narodowej a także w polskich firmach jak ComCERT, ENERGA czy UNIZETO.

W cenie szkolenia

 • Materiały szkoleniowe - Uczestnicy otrzymują materiały składające się z części teoretycznej stanowiącej streszczenie kluczowych zagadnień w zakresie ochrony danych osobowych oraz praktycznej, w formie zadań i ich rozwiązań.
 • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 • Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nowoczesnego, audiowizualnego szkolenia e-learningowego oraz materiałów na platformie szkoleniowej. Główną zaletą szkoleń internetowych jest możliwość korzystania z zasobów platformy w dowolnym miejscu i czasie. W każdej chwili możesz zasiąść do szkolenia, w wygodnym miejscu, w domu, czy w pracy, pociągu lub autobusie i poszerzać swoją wiedzę.
 • bezpłatne konsultacje poszkoleniowe

Z nami możesz osiągnąć i zrealizować zamierzony cel.
Dzięki edukacji na odległość sam decydujesz o miejscu i czasie nauki, redukujesz koszty dojazdu, a notatki przygotowujemy za Ciebie.

KUP teraz

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY