+48 607 60 38 90 / +48 784 624 171 | biuro@4itsecurity.pl

Zaawansowane
rozwiązania

Kurs Inspektora Danych Osobowych

Termin szkolenia
23.04.2020

Czas trwania
5 zajęć po 3 h

Miejsce szkolenia
online

Cena szkolenia
350.00 PLN

Kompleksowe szkolenie, które krok po kroku przygotowuje zarówno teoretycznie jak i praktycznie do samodzielnego wdrożenia RODO w organizacji oraz pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę i niezbędne umiejętności praktyczne, które efektywnie budują kompetencje osób zajmujących się ochroną danych osobowych w organizacji. Kurs prowadzony jest wyłącznie przez doświadczonych praktyków – czynnych IOD, audytorów wiodących ISO 27001, ekspertów w dziedzinie IT i bezpieczeństwa informacji. Dzięki ich doświadczeniu Uczestnicy szkolenia mają możliwość zdobyć wiedzę dotyczącą najbardziej adekwatnych rozwiązań w procesach przetwarzania danych osobowych w swojej organizacji. W części praktycznej kursu omawiane są m.in. przykładowe dokumenty, procedury postępowania, zasady bezpieczeństwa danych osobowych.

Dzięki kursowi dowiesz się:

 • Jak krok po kroku zbudować system ochrony danych osobowych.
 • Jak skutecznie i rzetelnie wywiązać się z powierzonych Tobie obowiązków.
 • Jak przeprowadzić audyt zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych.
 • Jakie polityki ochrony danych osobowych powinna zastosować Twoja organizacja.
 • Jak zabezpieczyć system informatyczny.
 • Jak szacować ryzyko i dokonać oceny skutków dla ochrony danych.
 • Jak wdrożyć i stosować RODO, aby przepisy o ochronie danych osobowych przyczyniły się do rozwoju Twojej organizacji a nie pozostawały irytującym ciężarem.

Kurs kończy się egzaminem, którego pozytywne zaliczenie uprawnia do uzyskania Certyfikatu o ukończeniu Kursu dla Inspektora Ochrony Danych. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające znajomość Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych w zakresie wymaganym do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych.

Każdy uczestnik kursu otrzyma dostęp do platformy szkoleniowej 4 IT SECURITY, stanowiącej bazę wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych.

Nazwa kursu

Kurs Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Symbol szkolenia

ODO - 06

Czas trwania

5 zajęć po 3 godziny

Warunki udziału

Szkolenie kompleksowe, przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i mających już doświadczenie, lecz chcących usystematyzować lub zaktualizować posiadaną wiedzę.

Uczestnicy

 • Szkolenie zalecane osobom które będą pełnić lub pełnią funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 • Osóby odpowiedzialne za wdrożenie RODO w organizacji.
 • Osóby zajmujące się ochroną danych osobowych w organizacji, w których nie został powołany IOD.
 • Administratorzy danych oraz przedstawiciele szczebla kierowniczego administratora.
 • Specjaliści odpowiedzialni za bezpieczeństwo informacji w swojej organizacji.

Zakres

Szkolenie przygotowuje do samodzielnego wykonywania pracy Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Szkolenie obejmuje ćwiczenia i warsztaty.

Cel

Przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu przygotowania do właściwego utrzymania i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych poprzez prezentację rozwiązań pomocnych w praktyce.

Efekty szkolenia

 • Pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 • Zdobycie wiedzy i umiejętności, jak dostosować organizację do przepisów RODO.
 • Umiejętność opracowania i wdrożenia dokumentacji bezpieczeństwa w procesie wdrażenia RODO.

Zagadnienia

 • Praktyczne aspekty Europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.
 • Praktyczne zasady zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych, w tym praktyki zabezpieczeń.
 • Wdrożenie systemu ochrony danych osobowych.
 • Ocena ryzyka w systemie ochrony danych osobowych.
 • Audytor wewnętrzny ochrony danych osobowych.
 • Dostosowanie procesów, dokumentacji i środowiska IT.

 

Metoda

Szkolenie jest oparte na prezentacjach multimedialnych wzbogaconych o liczne warsztaty praktyczne oraz studia przypadku. Zarówno jako przykłady  rzeczywistych sytuacji z polskich i zagranicznych organizacji  jak również opisy symulowanych sytuacji, stworzone na potrzeby programu szkolenia. Każdy element szkolenia uzupełniony jest praktycznymi przykładami i ćwiczeniami realizowanymi przez uczestników. Ważnym elementem szkolenia będzie rozwiązywanie zgłaszanych przez uczestników problemów z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony danych. Wykorzystujemy także różne formy dyskusji, aby osiągać cele szkoleniowe - wymianę doświadczeń uczestników, analizę przeprowadzonych ćwiczeń czy wypracowanie z grupą nowych pomysłów i rozwiązań. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Akredytacja

Szkolenie autorskie 4 IT SECURITY

Egzamin

Szkolenie zakończone testem.

Zapewniamy

 • Szkolenie prowadzone przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem,
 • Materiały szkoleniowe,
 • Certyfikat (Zaświadczenie) o ukończeniu szkolenia,
 • Po zakończeniu szkolenia możliwość konsultacji online z trenerem jako formę weryfikacji ćwiczonych w praktyce porad.

Dlaczego warto się zapisać?

 • Szkolenie online - jedynym wymaganiem jest komputer z dostępem do Internetu.
 • Okazja do zasięgnięcia porady eksperta na żywo - w trakcie szkolenia lub po jego zakończeniu prelegenci dostępni są na czacie, odpowiadając na pytania Uczestników. 
 • Szkolenia odbywają się w formie zajęć tygodniowych z trenerem na żywo, gdzie poprzez dedykowaną platformę wideokonferencyjną, uczestnik “na żywo”, dołącza zdalnie do grupy szkoleniowej W każdym tygodniu odbywa się nowa lekcja składająca się z kilku zagadnień. Uczestnik otrzymuje mailowe powiadomienie o terminie nowej lekcji. Każda lekcja jest nagrywana, dzięki czemu można ją powtórzyć lub skorzystać w dogodnym dla siebie terminie w przypadku niemożliwości udziału w szkoleniu bezpośrednim z trenerem.
 • Każdy uczestnik w ramach kursu otrzyma dostęp do prywatnej grupy kursantów na platformie szkoleniowej, na której udostępniane będą informacje w zakresie szkolenia i udzielane praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa.
 • Dla uczestników kursu organizowane są spotkania live w formie webinarów, na których instruktor omawia będzie nowe zagrożenia i odpowiadał na zapytania kursantów.

Szkolenia w formule zdalnej pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczony na dojazdy do ośrodka szkoleniowego oraz wyeliminować koszty związane z dojazdami i zakwaterowaniem. Możesz brać udział w szkoleniu w pracy, domu lub w dowolnym miejscu, w którym jest połączenie z Internetem. 

Ciesząc się komfortem własnego biura lub domu weźmiesz udział w szkoleniu korzystając z pełnej interakcji z pozostałymi uczestnikami szkolenia. 

W ciągu 3 dni od wystawienia faktury otrzymasz login, hasło oraz link do platformy szkoleniowej na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.

Do korzystania ze szkolenia wymagany jest:

 • komputer stacjonarny lub laptop,
 • dostęp do Internetu,
 • przeglądarka internetowa.

 

Kurs jest prowadzony na platformie spotkań internetowych. Obejmuje to pomocne funkcje maksymalizujące komfort uczenia się, takie jak:

 

 • Pokoje Breakout
 • Tablice
 • Udostępnianie dokumentów i wideo
 • Ankiety
 • Czaty
 • Pobieranie plików

 

Co sprawia, że nasze szkolenia są fajne?

WYJĄTKOWI TRENERZY

Osobowość, wizerunek, doświadczenie i autorskie podejście naszych trenerów w połączeniu z narzędziami e-learningowymi, czyni te szkolenia wyjątkowymi. Jeśli kursant będzie miał problem ze zrozumieniem materiałów – może w dowolnej chwili zadać pytanie. Platforma online, na której przeprowadzane są szkolenia, umożliwia grupowe zajęcia z osobistym kontaktem z akredytowanym trenerem.

MERYTORYCZNIE PROFESJONALNE

Lekcje w szkoleniach posiadają atrakcyjne formaty: szkolenie fabularyzowane, infografiki, gry decyzyjne, prezentacje. Poprzez dedykowaną platformę wideokonferencyjną, uczestnik “na żywo”, dołącza zdalnie do grupy szkoleniowej.

ĆWICZENIA I ZADANIA

Wzbogacamy nasze szkolenia o liczne ćwiczenia i quizy, które pozwalają w przystępny sposób zweryfikować zrozumienie materiału.

ELASTYCZNOŚĆ

Szkolenia zapewniają indywidualne tempo nauki - dostęp do nich możliwy jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ucz się przy komputerze lub za pomocą urządzeń mobilnych.

WYGODA

Interaktywne ekrany i angażujące aktywność zadania uprzyjemnią zdobywanie wiadomości. Dzięki testom sprawdzającym na bieżąco zrewidujesz swoją wiedzę. Sesje szkoleniowe są krótkie, więc masz czas na wywiązanie się również z innych obowiązków. Typowa sesja trwa od dwóch do trzech godzin. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz od nas certyfikat.

JAKOŚĆ

Liczebność grupy jest ograniczona, dzięki czemu otrzymasz odpowiedni poziom osobistej uwagi. 

 

Prowadzący

Dariusz Łydziński

Od ponad 17 lat zajmuje się zawodowo szeroką problematyką systemów bezpieczeństwa oraz praktyką utrzymania ciągłości działania, w tym zarządzania ryzykiem. Specjalizuje się w szczególności w rozwiązaniach e-security. Realizował złożone projekty zabezpieczania danych wagi państwowej, obsługując procesy funkcjonowania systemów łączności, a także bezpieczeństwa informacji w kontekście ochrony funkcjonalności wysoce zaawansowanych sieci oraz systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. Równolegle z pracą zawodową z zaangażowaniem realizuje projekty z zakresu bezpieczeństwa na rzecz biznesu, jak również na zlecenia administracji publicznej. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prelegent na wielu konferencjach i trener z wieloletnią praktyką. Autor wielu publikacji w wydawnictwach specjalistycznych. Posiada doświadczenie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa/ochrony wielooddziałowego przedsiębiorstwa, w opracowywaniu polityk i strategii zarządzania bezpieczeństwem. Jest absolwentem elektroniki i telekomunikacji na Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie - ochrona informacji niejawnych i administrowanie bezpieczeństwem informacji, oraz w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie – bezpieczeństwo informacyjne. Bogate doświadczenie zdobył pracując między innymi w komórkach łączności Ministerstwa Obrony Narodowej a także w polskich firmach jak ComCERT, ENERGA czy UNIZETO.

W cenie szkolenia

 • Materiały szkoleniowe - Uczestnicy otrzymują materiały składające się z części teoretycznej stanowiącej streszczenie kluczowych zagadnień w zakresie ochrony danych osobowych oraz praktycznej, w formie zadań i ich rozwiązań.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia oraz zaświadczenie potwierdzające znajomość Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych w zakresie wymaganym do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych.

 • Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nowoczesnego, audiowizualnego szkolenia e-learningowego oraz materiałów na platformie szkoleniowej. Główną zaletą szkoleń internetowych jest możliwość korzystania z zasobów platformy w dowolnym miejscu i czasie. W każdej chwili możesz zasiąść do szkolenia, w wygodnym miejscu, w domu, czy w pracy, pociągu lub autobusie i poszerzać swoją wiedzę.
 • bezpłatne konsultacje poszkoleniowe.

Z nami możesz osiągnąć i zrealizować zamierzony cel.
Dzięki edukacji na odległość sam decydujesz o miejscu i czasie nauki, redukujesz koszty dojazdu, a notatki przygotowujemy za Ciebie.

KUP teraz

Jak do nas trafić?

Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy związane z bezpieczeństwem IT i ochroną danych, działalnością uświadamiającą oraz ochroną infrastruktury krytycznej. Zapraszamy do kontaktu.

Bądź bezpieczny, czytaj newsletter

Otrzymuj informacje o najnowszych wpisach na blogu, wydarzeniach 4 IT SECURITY